Kilo Yönetimi ( Kilo Alma / Kilo Verme)

Kilo almak

Beden kitle indeksi 18,5 ve altında olan bireyler zayıf kabul edilir. Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden düşük olması durumunda zayıflık ortaya çıkar.
Kilo almak, kilo vermekten daha zor bir süreçtir. Kilo alma programlarında amaç harcanan enerjiden daha fazla kalori almaktır. Bu enerjiyi alırken de ne bulursan ye anlamına gelmiyor. Diyetisyen desteği ile gereksinimlerine uygun olarak planlanmış bir program olmalı ve disiplinli bir şekilde uygulanmalıdır. İki-üç saati geçmeyecek şekilde en az 6 öğünden oluşmalıdır. Hacmi küçük, enerjisi yüksek besinler büyük avantaj sağlar. Bunun yanında sağlıklı kilo artışı için mutlaka spor yapılması gerekmektedir.

Kilo vermek

Kilo problemi birçok sağlık sorununa yol açtığı gibi, birçok sağlık problemi de kilo sorununa neden olmaktadır. Bu nedenle, beslenme programı oluşturulurken öncelikle beslenme durumunuz ve sağlık bulgularınız ayrıntılı olarak değerlendirilir. Daha sonra vücut analizi cihazı ile ayrıntılı ölçüm yapılır. Tüm bu ölçüm ve değerlendirmeler sonucu hedef kilonuz belirlenir ve size özel diyet programınız hazırlanır. Bunun devamında her hafta bir gün belirlenerek düzenli görüşmelere başlanır ve haftalık kilo takibiniz değerlendirilir.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için 0(535) 324 48 59 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.